عیدی به سبک استادی تغییر : از نو شروع کنید

از نو شروع کنید
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
قسمت اول نکات ۲۰+۲۰ به سبک استادی تغییر - اصول کلی
مطالعه نکته صفرم : حرف حساب
[/vc_column_text][us_separator][vc_column_text]

۱ – کسب و کارتان را از نو شروع کنید

در اولین روزهای کاری سال جدید با خود فکر کنید که اگر کسب و کار و یا زندگی مشترک تان را از اول شروع می کردید الان چه کار می کردید؟ چه تفاوت هایی داشت؟ دقیقا همین طوری کار و زندگی می کردید؟

قطعا شما هم در حیطه کاری خود نظرات سازنده بسیار زیادی به دوستان خود داده اید و به هردلیلی بیشتر این نکات برای کسب و کار و زندگی خودمان در یک گوشه از ذهنتان خاک میخورد. الان وقت گردگیری این ایده هاست. چه برنامه هایی داشته اید که به دست فراموشی سپرده شده اند؟

این موضوع یکی از اصلی ترین وظایف من در قرادادهای مشاوره ام است که ذهن افراد را گردگیری کنم و محوریت این کتاب کسب و کار شما است! همیشه در ایده هایی که برای بهبود کسب و کارها می دهم ایده ای هست که دقیقا یا شبیه به آن در ذهن مدیر سیستم از قبل بوده باشد. حتما شما هم به فاصله دانستن و توانستن پی برده اید. تفاوت بعد از عقد قرارداد مشاوره با قبل از آن، اجرایی شدن این ایده ها و تبدیل شدن آن ها به توانستن است.

گردگیری کسب و کار :

  1. ۱) خب اول از چیدمان وسائل دفترتان شروع کنیم. آیا هرچیزی در جای خودش است؟ آیا نمی توانید آرایش مناسب تری برای سرویس دهی بهتر انتخاب کنید؟ یا راحت تر به کارمندان خود نظارت کنید؟
  2. ۲) فعالیت ها و فرایندهایی که الان در محل کار شما برحسب عادت انجام می‌شوند نمی توانند شکل بهتری بگیرند؟ چرا از این روش ها استفاده می کنید؟ گزینه های بهتری برای به پایان رساندن این موارد ندارید؟
  3. ۳) اگر از اول شروع کنید با همین کارمندان کار می کردید؟ تامین کنندگان تان چه تفاوتی می‌کردند؟ با کدام مشتریان بیشتر کار می کردید و با کدام یک اصلا همکاری را ادامه نمی دادید؟

همین الان بهترین فرصت است که با تجارب این چندسال یا چند ماه شما از نو شروع کنید. قبل از اینکه سراغ نکته بعدی بروید گردگیری ذهن را تا جایی که می توانید کامل کنید و به تمام گزینه های بهتری که در دسترس تان دارید فکر کنید.

مطالعه کنید :  10 ویژگی شخصیتی کارآفرینان

اگر به گزینه های کمی رسیدید نگران نباشید در نکات بعدی با مرور برخی اصول به گردگیری هرچه بهتر و بیشتر کسب و کارتان کمک خواهم کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”150″][vc_column_text]

برای دریافت روزانه عیدی های خود در ایمیل تان و جلو بردن این روند در زندگی و کسب و کارتان به همراه بقیه دوستان و در نهایت دریافت عیدی ویژه سید علی احمدی یعنی کتاب ۲۰+۲۰ اطلاعات مورد نیاز در فرم رو به رو وارد کنید!

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *