چطور کسب و کارتان را نابود کنید – دلیل اصلی شکست در بازاریابی

شکست در بازاریابی نابودی کسب و کار

در این مقاله می خواهم یکی از ساده ترین و رایج ترین روش های نابود کردن کسب و کار را که در پروژه های مشاوره مدام با آن رو به رو می شوم، را برایتان فاش کنم. از صمیم قلب امیدوارم که بعد از مطالعه این مقاله از آن استفاده نکنید. این روش مسلما بزرگترین اشتباهی است که صاحبام کسب و کارهای کوچک در حوزه بازاریابی مرتکب می شوند. این مشکل شایع، دلیل اصلی شکست در بازاریابی اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسطی است که من با آن ها کار کرده ام.

اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید، بدون شک کمی درباره بازاریابی و فروش فکر و مطالعه کرده اید. برنامه بازاریابی تان چیست؟ در تبلیغات خود چه می خواهید بگویید؟ یکی از تصمیم هایی که بین صاحبان کسب و کارهای کوچک همه گیر است و اکثرا از آن استفاده می کنند، این است که به رقبای بزرگ و موفق خود، در صنعتی که در آن مشغول به فعالیت اند، نگاه و از آنها تقلید می کنند. به نظر منطقی می رسد. کاری که کسب و کارهای موفق می کتتد را انجام دهید و شما هم موفق خواهید شد، مگر غیر از این است ؟

بله، در واقع همین روش تقلیدی سریع راه برای نابودی کسب و کارهای کوچک و شکست در بازاریابی آن ها است.

چرا شکست در بازاریابی وقتی بزرگترها جواب می گیرند؟

دلیل اول ) شرکت های بزرگ دستور کار متفاوتی دارند

شرکت های بزرگ در بحث بازاریابی دستور کار بسیار متفاوتی نسبت به کسب و کارهای کوچک دارند. استراتژی ها و اولویت های آن ها بسیار با شما فرق می کند.

بعضی الویت های بازاریابی شرکت های بزرگ عبارت است از:

  1. خشنود کردن هیئت مدیره
  2. آرام کردن سهام داران
  3. اقناع تعصبات مدیران
  4. برآورده کردن انتظارات مشتریان فعلی
  5. کسب جوایز تبلیغات و خلاقیت
  6. جلب حمایت سهام داران
  7. سودآوری

این در حالی است که الویت های شما به عنوان یک کسب و کار کوچک عبارت است از:

  1. سودآوری

همان طور که می بینید بین الویت های شما و شرکت های بزرگ یک دنیا تفاوت وجود دارد. پس طبیعتا باید در استراتژی و اجرا هم یک دنیا تفاوت وجود داشته باشد.

مطالعه کنید :  برای حل مشکلات زندگی چه کنیم

دلیل دوم ) شرکت های بزرک برای بازاریابی بودجه بسیار متفاوتی دارند

استراتژی همراه با مقیاس تغییر می کند. درک این موضوع بسیار مهم است. آیا فکر می کنید منطقی است کسی که در ساخت آسمان خراش سرمایه گذاری می کند استراتژی ملکی یکسانی با یک سرمایه گذار کوچک املاک داشته باشد ؟ مسخره است!

استفاده از همان استراتژی در مقیاس کوچک تر قطعا جواب نخواهد داد. نمی توانید فقط یک طبقه از آسمان خراش را بسازید و موفق شوید، به همه ۱۰۰ طبقه نیاز دارید.

اگر شما ۱ میلیارد بودجه تبلیغاتی و دو سال زمان برای رسیدن به نتیجه سود آور دارید، مقایسه با کسی که باید به سرعت با بودجه ۱۰۰ میلیون تومانی به سودآوری برید، باید از استراتژی بسیار متفاوتی استفاده کنید.

اگر از استراتژی بازاریابی شرکت های بزرگ استفاده کنید، ۱۰۰ میلیون تومان شما مثل قطره ای در اقیانوس خواهد بود و نتیجه شکست در بازاریابی است و هدر رفتن پول تان چون استفاده ازین استراتژی در مقیاسی که شما فعالیت می کنید اشتباه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *