چگونه فروشمان را افزایش دهیم- راهکارهای عملی افزایش فروش

راهکارهای عملی افزایش فروش

در سایت های ایرانی مطلب و نوشته در خصوص راهکارهای افزایش فروش بسیار زیاد است و احتمالا نکته های زیادی در این خصوص مطالعه کرده باشید. تلاش من در این مقاله این است که با تجربه مشاوره ۲۰ کسب و کار در حوزه های مختلف که شامل تولید و خدمات می شوند راهکارهایی گلچینی به شما عرضه کنم که بدون شک با استفاده از آن ها کسب و کار شما متحول خواهد شد. بی معطلی به سراغ این عوامل موثر در افزایش فروش کسب و کار شما برویم.

راهکارهای عملی افزایش فروش

من راهکارهای عملی افزایش فروش را در ۴ دسته دسته‌بندی کرده ام که در ادامه برای هریک از این موارد توضیحاتی کاملا کاربردی را خدمت شما توضیح خواهم داد.

  1. افزایش تعداد مشتریان
  2. افزایش میانگین تراکنش های مشتریان
  3. افزایش تعداد دفعات خرید هر مشتری
  4. افزایش قیمت محصولات

راهکار اول . افزایش تعداد مشتریان

اولین برنامه و راهکاری که به فکر هر صاحب کسب و کار برای افزایش فروش میرسد، تلاش و گاها تقلا برای بالابردن تعداد مشتریان مجموعه است. بارها در مقاله ها و سمینارها خدمت شما گفته ام که هیچ چیز مثل یک تبلیغ و برنامه فروش خوب باعث از بین رفتن یک کسب و کار بد نمی شود. چرا؟ چون به دست قاتلان خاموش کسب و کار می افتید و کسب و کار شما را از ریشه و بنیان نابود خواهند کرد. به شکلی که هیچ مشاور یا متخصص کسب و کاری قدرت بازگرداندن آن را نخواهد داشت.

قاتلان خاموش کسب و کار

فکر می کنید به چه کسانی این عنوان را خطاب می کنم؟ این عنوان را من به کسانی خطاب می کنم که هیچ وقت هیچ چیزی نمی گویند و با صورت گشاده و در کمال خونسردی نقشه قتل شما را می کشند. این افراد مشتریان ناراضی کسب و کار شما هستند.

۹۵ درصد مشتریان ناراضی هیچ گله و شکایتی نمی کنند و تنها تصمیمی که می گیرند این است که دیگر از شما خرید نکنند. اگر ماجرا به همین جا ختم میشد هیچ مساله ای نداشت. مشکل زمانی جدی می شود که این نارضایتی را با ۵ الی ۲۵۰ نفر در میان می گذارند.

۲۵۰ نفر ؟!؟ 😮 چطور ممکن است

اگر شخص نارضایتی از شما را در پیج اینستاگرام ، فیس بوک و یا لینکدین خود منتشر کند، چند نفر در جربان قرار می گیرند؟ آیا ممکن است که کسی از دوستان و نزدیکان شما در مورد محصول یا خدمت کسب و کاری بدگویی کند و شما برای تجربه پیشنهاد آنجا حتی با دیدن چندین و چندباره تبلیغاتش وسوسه شوید؟ این قدرت بینظیر شبکه های اجتماعی و تبلیغات دهان به دهان است.

مطالعه کنید :  استارتاپ یا کسب و کار نوپا چیست

اولین قدمی که من به عنوان مشاور کسب و کار پیشنهاد میکنم

اولین کاری که من به عنوان مشاور کسب و کار در قراردادهایم انجام میدهم، مطمئن شدن از درست بودن چهارچوب کسب و کار است. این چهارچوب موارد بسیار زیادی را شامل می شود ولی اگر به صورت کلی بخواهم خدمت شما پیشنهاد بدهم چند ساعتی را از روزتان خالی کنید و فقط به جزئیات کسب و کارتان فکر کنید. اصلی ترین واحد هایی که هر کسب و کار به صورت مستقل باید داشته باشد، شامل :

  1. واحد فروش و بازاریابی
  2. واحد خدمات مشتریان
  3. واحد حسابداری و مدیریت مالی
  4. واحد نگهداری
  5. واحد تولید

راهکار دوم . افزایش میانگین تراکنش های مشتریان

راهکار سوم . افزایش تعداد دفعات خرید هر مشتری

راهکار چهارم . افزایش قیمت مخصولات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *