اریک ریز: خالق نوپای ناب ( The Lean Startup )

اریک ریز ریس

اریک ریز– Eric Ries

اریک ریز یک کارآفرین و نویسنده پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز با نام نوپای ناب ( The Lean Startup ) است که بیش از یک میلیون فروش داشته و به بیش از سی زبان در سراسر جهان ترجمه شده است. او خالق متدلوژی نوپای ناب است، که این روزها تبدیل به یک جنبش در کسب و کارها شده است و مورد توجه صاحبان کسب و کار در تمام جهان قرار گرفته است.متدلوژی نوپای ناب یا لین استارتاپ، الهام بخش او در مدیریت و پیشبرد ال.تی.اس.ای ( LTSE ) و دو کتاب دیگر او، راهنمای رهبری ( The Leader’s Guide ) و مسیر استارتاپ ( The Startup Way ) بوده است.

لینک مرتبط : مطالعه مقاله همه چیز در خصوص نوپای ناب ( Lean Startup )

زندگی اریک ریز

اریک ریز دانش آموخته دانشگاه ییل است و نوشتن در خصوص کارافرینی را از وبلاگ خود با نام Startup Lessons Learned شروع کرد و همین نقطه، نقطه شروع شهرت و اعتبار وی شد. او در سال ۲۰۱۱ حرف ها و ایده های مطرح شده در وبلاگش را در قالب کتاب نوپای ناب یا لین استارتاپ منتشر کرد. کار او در کتاب استارت آپ ناب یا کسب و کار نوپای ناب را می توان یک نقشه راه کاربردی برای راه اندازی و توسعه کسب و کارهای نوپا دانست.امروزه این کتاب به دلیل فقر در زمینه کتاب های کاربردی کارافرینی، به صورت گسترده ای مورد توجه و استفاده و استناد قرار گرفته است.

اریک ریز صاحب چندین استارتاپ از جمله آی.ام.وی.یو ( IMVU ) است. او شبکه اجتماعی IMVU را در سال ۲۰۰۴ با بهره گیری از طراحی سه بعدی آواتار و حضور سه بعدی انسان در قالب واقعیت مجازی راه اندازی کرد که با اقبال و موفقیت زیادی رو به رو نشد. این شبکه اجتماعی تنها ۳ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. در حال حاضر  او ۳۹ سال دارد و در سان فرانسیسکو به همراه همسر و دو فرزندش زندگی می کند و به عنوان مشاور به شرکت ها در زمینه استراتژی کسب و کارهای جدید و استارتاپ ها و وی.سی ( Venture Capital ) شناخته می شود.

لینک مرتبط : دانلود رایگاه کتاب نوپای ناب ( The Lean Startup )

 

مطالعه کنید :  چطور استخدام شویم

دریافت هدایای همراهی رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *