۷ ایده بازاریابی و برندینگ توپ برای کسب و کارهای کوچک و مغازه ها

مقالات مرتبط به ایده های بازاریابی و برندینگ بسیار زیاد هستند ولی در بین این مقالات ایده توپ که شگفت زده تان کند کم پیدا می شود. من در این نوشته ۷ ایده که واقعا ناب و کاربردی و در عین حال کاملا کم هزینه هستند را به شما معرفی می کنم که به این راحتی در جایی پیدا نخواهید کرد. پس قدر این ۷ ایده توپ بازاریابی را بدانید و بلافاصله به کار بگیرید و حتما فید بک استفاده از آن ها را با من در میان بگذارید.

ایده توپ اول : ماشین برندینگ

ماشین دارید؟ موتور؟ اگر وسیله نقلیه دارید و در تمام روز در حال جابجایی برای جلو بردن برنامه های خود هستید، سوار بر یک بیلبورد تبلیغاتی خیلی خفن هستید و خودتان خبر ندارید. خیلی ساده و با استفاده از چند استیکر که کل هزینه طراحی و چاپ آن به چند صد هزار تومان هم نمی رسد، می توانید بیلیورد سیاری برای بیزینس تان طراحی کنید.

برای طراحی یک بیلبورد درست پیشنهاد می کنم مقاله طراحی تبلیغات به روش آیدا یا مقاله طراحی پیشنهاد رد نشدنی را مطالعه کنید.

ایده توپ دوم : باهم برندینگ

حتما کسب و کار شما یک کسب و کار مکمل دارد. همین الان به این کسب و کارهای مکمل فکر کن! مغازه و فروشگاه هایی که مشتری قبل یا بعد از مراجعه به صنف شما سراغ آنها خواهد رفت. موفق ترین آن ها را انتخاب کنید و یک قرار حضوری ترتیب بدهید. از او بخواهید که چاپ کارت ویزیت مغازه اش را به شما واگذار کند و در ازای این حرکت یک طرف کارت معرفی خودتان را قرار دهید یا کارت خودتان را به آن کارت به شکلی متصل کنید.

اگر بتوانید هزیته های تبلیغات را با این کسب و کار شریک شوید و نصف به نصف از فضای بیلبوردها و دیگر فضاهای شهری مناسب تبلیغات استفاده کنید که برد بزرگی کسب کرده اید. این پاسکاری مشتری کاملا به نفع هر دو شماست ولی اگر بیزینس طرف مقابل موفق باشد خیلی بیشتر به نفع شماست ولی نباید اجازه بدهید متوجه این موضوع شود، چون در مذاکره زیاده خواه می شود. فقط نکته اصلی قدرت مذاکره شما و کیفیت اراپه خدمات در کسب و کارتان است که مطمین باشید و خیال طرف مقابلتان هم راحت باشد و در حد و قواره یکدیگر هم باشید. لطفا لقمه اندازه دهان تان انتخاب کنید که تو دهنی نخورید.

مطالعه کنید :  داستان زندگی عباس برزگر : دستفروشی که با گردشگری میلیاردر شد

چرا صنف خودتان را پیشنهاد نمی دهم؟ جواب واضح است، چون رقیب و دشمن خونی شما هستند.

ایده سوم : عضویت در انجمن خبرگان

عضو انجمن خبرگان فلان. عضو برد تخصصی فلان. این عنوان ها چقدر برای شما جذابیت دارد؟ دارنده گواهینامه فلان و فلان چطور؟ چند روز پیش بود که در دفتر عزیزی که به عنوان مشاور در خدمتش بودم، گواهی عضویت در انجمن خبرگان صنف خودش را دیدم. با دیدن تیتر چه کیفی کردم و به او کلی تبریک گفتم. کمی بعد با خواندن متن متوجه شدم که هر شخص دیگری با پرداخت هزینه می تواند عضو این انجمن خبرگان آن صنف شود.

به لطف عدم نظارت درست در ایران عزیزمان آن قدر زیاد هستند شرکت ها و موسساتی که با پرداخت هزینه حتی می توانید گواهینامه ایزو از آن ها دریافت کنید. از ارزش و جایگاه این گواهینامه ها و انجمن های حرفه ای غافل نشوید. مشتری من و شما که این موضوع را نمی داند و کاملا دهن پر کن و تبلیغاتی هستند. فقط کافیست که سر کیسه را شل کنید و بعد از خواندن این مقاله کمی سرچ کنید.

ایده چهارم :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *